Rubriky
Návody

Automatické vyvážení bílé ve Final Cut Pro

Jedna ze základních obrazových vlastností videa je barevná teplota. Zjistěte, jak ji můžete změnit pomocí nástroje Balance Color a vylepšit tak svůj záběr.

Jedna ze základních obrazových vlastností videa je barevná teplota nebo také vyvážení bílé. Již při záznamu je důležité nastavit správnou barevnou teplotu ve vašem fotoaparátu, avšak ne vždy se to podaří. Final Cut Pro X nabízí jednoduchý nástroj pro záchranu – Balance Color.

Výběr nástroje  Balance Color
Nástroj Balance Color najdete v rozbalovacím menu pod ikonkou kouzelné hůlky.

Po výběru nástroje se ihned projeví změna. Aktivní nástroj naleznete vpravo v Inspectoru v záložce Effects, kde je možné úpravu vypnout nebo označit a stisknutím klávesy smazat.

Zvolení metody White Balance pro ruční nastavení teploty
Zvolení metody White Balance pro ruční nastavení teploty.

Nástroj Balance Color umožňuje ve videu zvolit konkrétní oblast, která by měla být bílá, ale z důvodu chybného nastavení není. V nastavení nástroje zvolte metodu White Balance. Zobrazí kapátko, kterým kliknete na oblast v obraze, jež má být bílá.

Označení oblasti, o které víme že je skutečně bílá nebo šedá.

Nevybírejte přepálené části obrazu jako např. žárovky, displeje nebo okna propouštějící denní světlo. Vhodné jsou bílé a šedé plochy např. límec košile, bílá stěna a papír.

Ke správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Prohlížením webu s jejich používáním souhlasíte.