Rubriky
Novinky

Otázky pro vývojáře Final Cut Pro

Začátkem listopadu proběhla v Cupertinu konference FCP Creative Summit. Apple byl oficiálně součástí a kromě prohlídky jejich úžasných kanceláří umožnil hostům zeptat se na jakékoliv otázky. Zde jsou ty nejdůležitější z nich!

Alex Gollner v příspěvku na sociální síti X shrnul nejzajímavější otázky. Pokud ovládáte angličtinu, můžete si je přečíst sami, ale my jsme je přeložili do češtiny a doplnili případným vysvětlením.

Půjde Final Cut Pro cestou Aperture?

Pro ty kteří neví co je Aperture, byla to aplikace pro úpravu fotek, kterou Apple bez náhrady zrušil. Mnoho lidí má obavy, že stejný osud čeká i náš oblíbený Final Cut, avšak tým tyto obavy vyvrátil.

Final Cut je živý a zdravý, jsme z něj nadšení. Nebojte se té věci s Aperture, to opravdu nehrozí. Máme plán ne jen na příští měsíce, ale také na příštích 5 až 6 let. Musíme vyhovět potřebám profesionálních tvůrců dříve než zjistí, jaké jejich potřeby jsou.

Hledáme také nové způsoby jak dát světu o Final Cutu vědět. Chceme aby uživatelská základna rostla. Mladí uživatelé preferují dotykové ovládání. S předplatném na iPadu si můžete Final Cut zaplatit jen na projekty, kdy ho budete potřebovat.

Bude více možností jak testovat Final Cut Pro?

Když budeme vědět co lidé opravdu na iPadu tvoří, budeme vědět koho zahrnout do beta testování nových funkcí. Obecně chceme najít problémy dříve než na ně narazí uživatelé, ale nejsme schopni zkusit všechny způsoby práce. Proto prosím dávejte zpětnou vazbu.

Zpětnou vazbu je možné zadat v jakémkoliv jazyce na tomto odkaze.

Co umělá inteligence a nové funkce?

Apple má svůj vlastní tým pro vývoj ML funkcí, které následně předávají týmu pro profesionální aplikace. To může ukazovat na pomalejší implementaci nových nástrojů s AI.

V jiném rozhovoru jeden z vývojářů upozorňoval na to, že mají své tempo vývoje. Nechtějí být tlačeni do přidávání velkého počtu nových funkcí. Dlouhodobě se zaměřují na jádro Final Cutu, střih jako takový, stabilitu a nové funkce, které využije co nejvyšší počet uživatelů.

Atmosféra na konferenci

Všichni hosté hodnotili konferenci velice pozitivně. Nabyli dojmu, že Apple Final Cut rozhodně bere vážně a nebojí se o jeho budoucnost. Měli také možnost podívat se na novou verzi 10.7, která do konce tohoto měsíce bude ke stažení všem uživatelům.

O nových funkcích se dozvíte v tiskové zprávě, který vyšla začátkem listopadu před konferencí FCP Creative Summit

Ke správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Prohlížením webu s jejich používáním souhlasíte.